Protetyka

Jeśli szukasz dobrego, sprawdzonego protetyka, Wrocław jest idealnym miejscem do podjęcia walki o piękne zęby. Rozległe uszkodzenia, przesuwanie i zmiana położenia zębów sąsiadujących, zanik kości i choroby przyzębia – to tylko część patologii występujących w obrębie układu żucia, którymi się zajmujemy. Modyfikacje szczęki powodują szereg problemów nawet podczas codziennego funkcjonowania, a do tego skutecznie ograniczają swobodę uśmiechania się. Zauważalnie wpływa to na jakość ogólną życia i samopoczucie pacjenta, dlatego za wszelką cenę warto uniknąć tego typu sytuacji poprzez protetykę uszkodzonych bądź usuniętych zębów.

Na czym polega protetyka?

Protetyka stomatologiczna to szereg działań prowadzonych w celu uzupełnienia ubytków w okolicach aparatu żucia. Jej istotą jest rekonstrukcja i rehabilitacja szczęki w sposób pozwalający na przywrócenie pierwotnych warunków zgryzowych. Odbudowa zębów niesie za sobą niezliczoną ilość pozytywnych aspektów, w tym wymierną poprawę ogólnej jakości życia. Po pierwsze, protetyka ma zbawienny wpływ na cały układ żucia i wzrost komfortu pacjenta podczas codziennie spożywanych posiłków. Co więcej, zauważalnie przyczynia się do zachowania zdrowych stawów skroniowo-żuchwowych oraz poprawy ogólnego stanu zdrowia, gdyż źle rozdrobniony pokarm jest powodem wielu problemów gastrycznych i trawiennych. Protetyka poprawia samopoczucie pacjenta i pozwala na swobodne funkcjonowanie w społeczeństwie poprzez możliwość cieszenia się śnieżnobiałym, zniewalającym uśmiechem bez względu na uwarunkowania naturalne.

gabinet

Rozwiązania z zakresu protetyki

Zakres protetyki stomatologicznej to działania o bardzo szerokim zakresie. W zależności od potrzeb, rodzaju ubytków oraz preferencji pacjenta wykonywane są między innymi protezy ruchome, stałe.

  • Protezy ruchome – są stosowane przy częściowym lub całkowitym braku uzębienia. Niezwykle ważne jest precyzyjne dopasowanie konstrukcji, zapewniające jej komfortowe użytkowanie.
  • Protezy stałe – są mocowane do zębów pacjenta za pomocą specjalistycznych cementów. Stomatolog wybiera najlepszą metodę uzupełnienia braku, by w pełni odzwierciedlało ono naturalne uzębienie pacjenta.

Wygląd, a protetyka

Poprawa samopoczucia spowodowana ulepszeniem wyglądu jest dziecinnie prosta i może rozpocząć się właśnie w gabinecie dentystycznym. Decydując się na pierwszy krok w stronę perfekcyjnego uśmiechu warto postawić na doświadczonego protetyka, Wrocław więc jako dolnośląski lider stomatologii z pewnością sprzyja znalezieniu lekarza, któremu można powierzyć naprawę układu żucia. To z pewnością doda więcej pewności siebie i swobody na co dzień.


CENNIK USŁUG PROTETYCZNYCH

1PROTEZA SZKIELETOWA1 400,00
2PROTEZA SZKIELETOWA NYLONOWA1 600,00
3PROTEZA ACETALOWA1 600,00
4PROTEZA AKRYLOWA CAŁKOWITA700,00 – 800,00
5KORONA PORCELANOWA (Z KORONĄ TYMCZASOWĄ)700,00
6KORONA NA CYRKONIE1 000,00
7KORONA PEŁNOCERAMICZNA1 000,00
8LICÓWKA PEŁNOCERAMICZNA1 000,00
9MOST NA WŁÓKNIE SZKLANYM1 000,00
10INLAY, ONLAY PEŁNOCERAMICZNY900,00
11INLAY, ONLAY KOMPOZYTOWY400,00
12WKŁAD KORONOWO-KORZENIOWY250,00 – 300,00
13PŁYTKA ZGRYZOWA300,00
14MIKROPROTEZA DO 4 ZĘBÓW400,00
15PODŚCIELENIE PROTEZY300,00
16NAPRAWA PROTEZY (1 ELEMENT)100,00