Protetyka

Jeśli szukasz dobrego, sprawdzonego protetyka, Wrocław jest idealnym miejscem do podjęcia walki o piękne zęby. Rozległe uszkodzenia, przesuwanie i zmiana położenia zębów sąsiadujących, zanik kości i choroby przyzębia – to tylko część patologii występujących w obrębie układu żucia, którymi się zajmujemy. Modyfikacje szczęki powodują szereg problemów nawet podczas codziennego funkcjonowania, a do tego skutecznie ograniczają swobodę uśmiechania się. Zauważalnie wpływa to na jakość ogólną życia i samopoczucie pacjenta, dlatego za wszelką cenę warto uniknąć tego typu sytuacji poprzez protetykę uszkodzonych bądź usuniętych zębów.

Na czym polega protetyka?

Protetyka stomatologiczna to szereg działań prowadzonych w celu uzupełnienia ubytków w okolicach aparatu żucia. Jej istotą jest rekonstrukcja i rehabilitacja szczęki w sposób pozwalający na przywrócenie pierwotnych warunków zgryzowych. Odbudowa zębów niesie za sobą niezliczoną ilość pozytywnych aspektów, w tym wymierną poprawę ogólnej jakości życia. Po pierwsze, protetyka ma zbawienny wpływ na cały układ żucia i wzrost komfortu pacjenta podczas codziennie spożywanych posiłków. Co więcej, zauważalnie przyczynia się do zachowania zdrowych stawów skroniowo-żuchwowych oraz poprawy ogólnego stanu zdrowia, gdyż źle rozdrobniony pokarm jest powodem wielu problemów gastrycznych i trawiennych. Protetyka poprawia samopoczucie pacjenta i pozwala na swobodne funkcjonowanie w społeczeństwie poprzez możliwość cieszenia się śnieżnobiałym, zniewalającym uśmiechem bez względu na uwarunkowania naturalne.

gabinet

Rozwiązania z zakresu protetyki

Zakres protetyki stomatologicznej to działania o bardzo szerokim zakresie. W zależności od potrzeb, rodzaju ubytków oraz preferencji pacjenta wykonywane są między innymi protezy ruchome, stałe.

  • Protezy ruchome – są stosowane przy częściowym lub całkowitym braku uzębienia. Niezwykle ważne jest precyzyjne dopasowanie konstrukcji, zapewniające jej komfortowe użytkowanie.
  • Protezy stałe – są mocowane do zębów pacjenta za pomocą specjalistycznych cementów. Stomatolog wybiera najlepszą metodę uzupełnienia braku, by w pełni odzwierciedlało ono naturalne uzębienie pacjenta.

Wygląd, a protetyka

Poprawa samopoczucia spowodowana ulepszeniem wyglądu jest dziecinnie prosta i może rozpocząć się właśnie w gabinecie dentystycznym. Decydując się na pierwszy krok w stronę perfekcyjnego uśmiechu warto postawić na doświadczonego protetyka, Wrocław więc jako dolnośląski lider stomatologii z pewnością sprzyja znalezieniu lekarza, któremu można powierzyć naprawę układu żucia. To z pewnością doda więcej pewności siebie i swobody na co dzień.


CENNIK USŁUG PROTETYCZNYCH

1 PROTEZA SZKIELETOWA 1 400,00
2 PROTEZA SZKIELETOWA NYLONOWA 1 600,00
3 PROTEZA ACETALOWA 1 600,00
4 PROTEZA AKRYLOWA CAŁKOWITA 700,00 – 800,00
5 KORONA PORCELANOWA (Z KORONĄ TYMCZASOWĄ) 700,00
6 KORONA NA CYRKONIE 1 000,00
7 KORONA PEŁNOCERAMICZNA 1 000,00
8 LICÓWKA PEŁNOCERAMICZNA 1 000,00
9 MOST NA WŁÓKNIE SZKLANYM 1 000,00
10 INLAY, ONLAY PEŁNOCERAMICZNY 900,00
11 INLAY, ONLAY KOMPOZYTOWY 400,00
12 WKŁAD KORONOWO-KORZENIOWY 250,00 – 300,00
13 PŁYTKA ZGRYZOWA 300,00
14 MIKROPROTEZA DO 4 ZĘBÓW 400,00
15 PODŚCIELENIE PROTEZY 300,00
16 NAPRAWA PROTEZY (1 ELEMENT) 100,00